Księgarnia Atlas Warszawa Globusy Mapy

Walka o Księgarnię Atlas w Warszawie Trwa… o kryzysie księgarstwa

Czynsze drożeją, a klienci kupują mniej książek – tak wygląda ponura rzeczywistość wielu księgarń w Warszawie. W tym gronie znajduje się również Księgarnia Atlas przy al. Jana Pawła II, która od 55 lat działa w Warszawie. Kiedyś w roku 1967 zaczynała z charakterystycznym globusem na dachu – który pokazywał, że tu jest księgarnia kartograficzna.

Księgarnia Atlas również boryka się z problemami. Wysokie czynsze zmusiły właściciela do rezygnacji z części powierzchni i zatrudnienia pracowników. “Wszystkie zyski idą na czynsze. Kilkanaście tysięcy złotych co miesiąc to dla mnie bardzo dużo”.

Aby ratować księgarnię, właściciel zmuszony jest do korzystania ze swojej emerytury. Do tego dochodzi spadek obrotów po pandemii i niepewna przyszłość w związku z rosnącymi kosztami życia.

Czy Księgarnia Atlas przetrwa? To pytanie, które zadaje sobie wielu miłośników książek. W tej walce o przetrwanie liczy się każde wsparcie.

Jak możesz pomóc?

Księgarnia Atlas to nie tylko miejsce, gdzie można kupić książki. To również miejsce spotkań, dyskusji i wymiany poglądów. Nie pozwólmy, aby zniknęło z mapy Warszawy.

Czytaj więcej …

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping